Produkt dnia
Wszystko jest folklorystyką, Helena Kapełuś
Wszystko jest folklorystyką, Helena Kapełuś

89,00 zł

84,76 zł

egz.
Producenci

SŁOWACKI W PERSPEKTYWIE TRADYCJI I NOWOCZESNOŚCI, red. O. Krysowskiego

Dostępność: duża ilość
Cena brutto: 26,00 zł 26.00
Cena netto: 24,76 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dzieła Juliusza Słowackiego budzą zainteresowanie i emocje wielu pokoleń odbiorców. Można je rozpatrywać przez pryzmat tradycji i współczesności, konwencji literackich i nowatorstwa. Łączą bowiem elementy różnych epok oraz prądów estetycznych, od antyku po romantyzm, a przy tym zaskakują oryginalnością i prekursorskimi rozwiązaniami artystycznymi. Słowacki jawi się nie tylko jako poeta czerpiący inspiracje z twórczości Dantego, Szekspira, Calderona, Byrona, lecz także daje się poznać jako twórca oryginalny, operujący w sposób nowatorski ironią, symbolem, motywami malarskimi i muzycznymi. Jego utwory oscylują między myśleniem praktycznym i mistycyzmem, a zapiski raptularzowe ukazują człowieka borykającego się z problemami egzystencjalnymi, które nie straciły na aktualności i są ważne również obecnie, sto sześćdziesiąt lat po śmierci poety.

Konferencja Słowacki w perspektywie tradycji i współczesności to pierwszy projekt zorganizowany przez Koło Naukowe im. Juliusza Słowackiego w roku akademickim 2009/2010; otworzyła ona coroczny cykl spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiego, w których biorą udział studenci i pracownicy naukowi. Ta inicjatywa jest wyrazem zainteresowania literaturą romantyzmu i dążenia do pogłębiania wiedzy w tym zakresie. Temat konferencji pozwala z wielu perspektyw przyjrzeć się twórczości Słowackiego, sprzyja także dyskusji nad aktualnością jego poezji.

Cykl ma na celu umożliwienie współczesnym czytelnikom literatury romantycznej samodzielnych studiów nad Słowackim i jego utworami. Pozwoli on studentom nie tylko na rozwijanie umiejętności pisania prac o charakterze naukowym, lecz także na uzyskanie doświadczenia – zarówno w zakresie organizacji projektów, jak i czynnego udziału w konferencjach.

Publikacja pokonferencyjna opracowana w ramach projektu Słowacki w perspektywie tradycji i współczesności, którą Państwu przedkładamy, zawiera referaty wygłoszone w Warszawie w dniach 27–28 kwietnia 2010 roku.


Wydawnictwo: AGADE, 2011, s. 127

ISBN 978-83-87111-50-2


Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl